Dzień Dziecka w innych krajach

• Polska:
Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. Tego dnia w szkołach i przedszkolach organizowane są zabawy i konkursy dla dzieci, często nie ma lekcji. Organizuje się również festyny i pikniki, dzieci dostają zabawki i słodycze.
  • Meksyk:
Dzień Dziecka w Meksyku nazywa Dniem Małych Mułów i jest obchodzony 30 kwietnia, podczas święta Bożego Ciała. Dzieci uczestniczą w procesji, przebrane
W stroje ludowe. Tego dnia otrzymują słodycze i zabawki, biorą udział w specjalnie zorganizowanych festynach, na których główną częścią zabawy jest rozbijanie piniaty, czyli papierowej kuli wypełnionej słodyczami, owocami i zabawkami.
  • Francja i Włochy:
Dzień Dziecka jest tam obchodzony 6 stycznia i jest świętem bardzo rodzinnym. Tego dnia dzieci wraz ze swoimi rodzinami siadają do uroczystej kolacji, podczas której jedzą ciasto z wróżbą. Oprócz ciasta dzieci otrzymują prezenty i koronę króla lub królowej.
  • Turcja:
W Turcji Dzień Dziecka obchodzony jest 23 kwietnia, tego samego dnia, co Święto Niepodległości, ponieważ władca Turcji zadedykował ten dzień dzieciom, gdyż uważał, że są one bardzo ważne dla narodu. Tego dnia dzieci udają się do parlamentu, czyli miejsca, w którym przebywają osoby rządzące państwem.