Udział w programie „Pozdro!”

.
Uczniowie klas dwóch klas innowacyjnych matematyczno – przyrodniczej 4A i 6A biorą udział w cyklu zajęć w ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki cukrzycy i chorób cywilizacyjnych „Pozdro!”. Pierwsze zajęcia odbyły się dla klasy 4a w dniu 30.05.2016r. Zajęcia z uczniami prowadzi pani Beata Niziołek na lekcjach przyrody. Zajęcia odbywają się dzięki wsparciu Fundacji Medicover. Program zwraca uwagę na poprawę stanu zdrowia i stylu życia młodego pokolenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Na lekcjach przyrody z edukacji zdrowotnej korzystamy z materiałów edukacyjnych składających się z 11 animacji, zeszytu ćwiczeń dla każdego ucznia. Pierwsze dwa zajęcia poświęcone są głównym składnikom odżywczym – cukrom, tłuszczom, białkom, soli. Trzecie zajęcia to planowanie posiłków pod względem jakościowym i ilościowym, znaczenie regularnych posiłków. Ostatnie zajęcia poświęcone zostaną aktywności fizycznej.
Program motywuje do prawidłowego i zdrowego stylu życia, opartego na sporcie i prawidłowym żywieniu.

Umieszczono: 31.05.2016 r., godz. 10.41