Światowy Dzień Wody i Zdrowia na lekcji przyrody w klasie 4A i 6A

.
    W ramach obchodów tygodnia zdrowia w naszej szkole, uczniowie dwóch klas innowacyjnych (4a i 6a) wzięli udział w lekcji przyrody na temat „Woda jest substancją niezwykłą.” Cele lekcji nawiązywały do Światowych Dni Wody i Zdrowia, które niedawno obchodziliśmy. Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację, a następnie dyskutowali o wodzie jako życiodajnej substancji, jako źródle życia organizmów. Omówione zostało także wykorzystanie wody w życiu codziennym. Poznaliśmy wodne ciekawostki. Na koniec odpowiedzieliśmy na pytanie: „Po co nam woda….?”. Woda reguluje ciepłotę ciała, pomaga w procesach przemiany materii, nawilża oczy i oczyszcza organizm. Wymieniliśmy również sposoby oszczędzania wody.Uczniowie wykonali plakaty nawiązujące do omawianej tematyki. Pamiętajmy: „Dbamy o siebie i pijemy wodę!”.
Umieszczono: 24.04.2016 r., godz. 21.20