Udział klasy 4A w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej

.
W dniu 11.05.2016r. uczniowie klasy 4As z innowacją matematyczno – przyrodniczą wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach współpracy z Urzędem Miasta Legionowo. Dwugodzinne zajęcia dla uczniów poprowadził ratownik medyczny – pan Łukasz Ciasnocha.
Celem przeprowadzonych zajęć jest promowanie oraz nauka pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie uczyli się przełamywać strach w pomaganiu nieprzytomnemu poszkodowanemu. Wszyscy poznali podstawowe czynności ratujących życie (masaż serca, oddechy ratownicze).
Uczniowie mieli okazję wykonać na fantomach resuscytację krążeniowo – oddechową. Były to dla uczniów niezapomniane zajęcia. Uczniowie zdobyli umiejętności młodego ratownika.
Składamy podziękowania panu ratownikowi Łukaszowi Ciasnocha.

Umieszczono: 12.05.2016 r., godz. 11.22