zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Tabela z wynikami egzaminu ósmoklasistów

Egzamin na szóstkę

Data dodania: 7 sierpnia 2020

Legionowscy ósmoklasiści, znaczniej lepiej niż uczniowie z innych części Polski, poradzili sobie z egzaminami. Test, kończący edukację na szczeblu szkoły podstawowej, w naszym mieście pisało 579 uczniów.

Cofnij

W tym roku, ze względu na epidemię, egzamin ósmoklasisty nie został przeprowadzony w pierwotnym terminie (w kwietniu), lecz przesunięto go na czerwiec. Na początku lipca przeprowadzono sesję dodatkową.

Wyniki wszystkich uczniów uczęszczających do szkół prowadzonych przez Gminę Legionowo z j. polskiego, matematyki i jęz. obcego wypadły lepiej niż średnie krajowe i wojewódzkie. Najwyższe wyniki średnie jakie uzyskały legionowskie szkoły to:

• z jęz. polskiego Szkoła Podstawowa nr 2 i 3 - po 69%
  • z matematyki Szkoła Podstawowa nr 3 - 61%
  • z jęz. angielskiego Szkoła Podstawowa nr 8 - 70%

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty było warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik jest brany pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.