Wycieczka do alpakarni

Klasy 2a i 2c odwiedziły farmę Alpaki Cudaki w Radzyminie.

Klasy 2a i 2c odwiedziły farmę Alpaki Cudaki w Radzyminie

W dniu 26 października uczniowie klas 2a i 2c wybrali się na wycieczkę na farmę Alpaki Cudaki w Radzyminie. Drugoklasiści zwiedzali obejścia ze zwierzętami, przygotowali im zdrową sałatkę oraz je nakarmili. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat tych zwierząt - zarówno dotyczących warunków ich hodowli, jak i naturalnego środowiska, w którym żyją na wolności. Wzbogaceni nie tylko o teorię ale i o ciekawostki na temat alpak wszyscy mogli zaprzyjaźnić się z nimi poprzez ich karmienie i głaskanie. Prócz alpak na uczniów czekały również owce kameruńskie, osiołek, kucyk, koziołek i pawie. Uczniowie zwiedzili również alpakarnię oraz porównali wełnę owczą i alpaczą. Na koniec wykonali przepiękne sylwety alpak z ich naturalnej wełny.

Umieszczono: 07.11.2021 r., godz. 20.14