Światowy Dzień bez Tytoniu w naszej szkole

Wszystkie klasy naszej szkoły brały udział w Światowym Dniu bez Tytoniu.

Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły podstawowej w drugiej połowie maja i na początku czerwca mieli ze swoimi wychowawcami zajęcia z profilaktyki antytytoniowej w ramach Światowego Dnia bez Tytoniu. Podczas tych zajęć wychowawczych uczniowie dowiedzieli się, jak niekorzystnie wpływa na nasze życie palenie papierosów. Poznali negatywne skutki palenia tytoniu na zdrowie człowieka oraz negatywne skutki palenia biernego na zdrowie dzieci, a także dowiedzieli się m.in. jaki jest skład papierosa i dymu papierosowego - jak wiele trujących i rakotwórczych substancji zawierają oraz poznali sposoby asertywnego odmawiania, kiedy ktoś zaproponuje zapalnie papierosa.

Klasa zero i klasy 1-3 wykonali plakaty ze swoimi wychowawczyniami na temat negatywnych skutków palenia na zdrowie, klasy 4-7 także wykonali takie plakaty na lekcjach plastyki.

Umieszczono: 09.06.2021 r., godz. 16.39