Czyściochowa Akademia 1c

Pierwszaki żakami!.
Z wielką radością zawiadamiamy, że pierwszaki z 1c stali się żakami Akademii Czyściochowej. Podczas zajęć uczniowie nabywają wiedzę na temat higieny ciała. W pierwszym etapie dzieci szerzyły wiedzę na temat higieny jamy ustnej i nosa. Dowiedziały się, jaką rolę pełni zmysł smaku i węchu w życiu człowieka oraz jaka jest funkcja nosa i jamy ustnej. By zobrazować omawiane treści uczniowie poruszyli własne kubki smakowe i kosztowali różne zdrowe produkty, które mimo że zdrowe to powodowały nalot na ich ząbkach. W wyniku eksperymentu uczniowie jednoznacznie stwierdzili, że o zęby trzeba dbać - tym bardziej, że jajka zabarwione przez nich colą nie wyglądały najlepiej, ale po wyszczotkowaniu ich przez pierwszoklasistów odzyskały naturalny kolor :) Uczniowie stworzyli również "atrapę" nosa z butelki oraz filtrowali powietrze a także tworzyli śluz, który utrudnia dostawanie się do dróg oddechowych zanieczyszczeń.

Umieszczono: 23.02.2021 r., godz. 20.26