Przekaż 1,5%

Przekaż 1,5% podatku na Wolne Lektury KRS 00000 70056
Ufunduj darmowe książki dla tysięcy dzieciaków.

Czytam wszędzie

„Czytam wszędzie” to ogólnopolska akcja społeczna organizowana w latach 2013-2015, w której zachęcaliśmy do nowoczesnych i przyjaznych form czytelnictwa.

Spot „Czytam wszędzie”.

Informacja prasowa (PDF).

„Czytam wszędzie” to kampania promująca czytelnictwo w miejscach, w których ludzie czekają: w przychodni lekarskiej, urzędzie, na dworcu, w autobusie, samolocie czy pociągu. „Czas oczekiwania nie musi być stracony - może być okazją do oddania się lekturze, zamieniając w ten sposób irytującą konieczność w dodatkową okazję do kontaktu z kulturą” - mówi Jarosław Lipszyc, prezes fundacji Nowoczesna Polska, która prowadzi bibliotekę WolneLektury.pl.

Chcemy pokazać odbiorcom, że wykorzystywane przez nich urządzenia mobilne (tablety, smartfony, czytniki e-booków, komputery przenośne) mogą pomagać w kontakcie z literaturą w każdej chwili i każdym miejscu dzięki Wolnym Lekturom. Książki elektroniczne i audiobooki w niej opublikowane są darmowe, pozostają w zasięgu ręki 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i nie dotyczy ich problem ograniczonej liczby egzemplarzy.

W ramach kampanii nagrany został spot promujący czytelnictwo, który był emitowany w sierpniu i we wrześniu 2015 r. m.in. w kinach na terenie całej Polski, na portalach internetowych największych serwisów informacyjnych, w środkach komunikacji miejskiej oraz w telewizji.

My już czytamy wszędzie. Dołącz do nas na facebook/wolnelektury

Poniżej prezentujemy wybór polskich i zagranicznych bibliotek cyfrowych oraz serwisów udostępniających teksty w formatach na urządzenia mobilne, do czytania on-line oraz w formie audio. Znajdziecie tu linki do kolekcji cyfrowych, wraz z ich opisem i adnotacją o formie dostępu (płatnej lub nie).

Ponadto, w Internecie jest wiele miejsc, w których znajdziemy informacje o książkach, autorach, wydawnictwach, wydarzeniach związanych z książką i z literaturą. Poniżej prezentujemy subiektywny wybór polskich serwisów i blogów o książkach, do których warto zajrzeć w poszukiwaniu ciekawych pozycji do czytania.

Partner:

Kinads Mediafarm

Patroni medialni:

Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka! Bookeriada eLib.pl Fundacja Otwórz się Booklips Radio Pryzmat Radio Aktywne Lubimy Czytać Platon24 Radio Sfera UMK Woblink Koalicja Otwartej Edukacji Radio Znad Wilii

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Instytut Książki Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa