Lekcja w muzeum

LEKCJA HISTORII REGIONU Klasa 7c uczestniczyła w niecodziennej lekcji, lekcji historii regionu. Muzeum Historyczne w Legionowie (filia Piaski) zaprosiło uczniów naszej szkoły by w niezwykle ciekawy sposób przedstawić początki naszego miasta. Przewodnik opowiadał o życiu w koszarach..
LEKCJA HISTORII REGIONU
W pierwszych dniach nowego roku klasa 7c uczestniczyła w niecodziennej lekcji, lekcji historii regionu. Muzeum Historyczne w Legionowie (filia Piaski) zaprosiło uczniów naszej szkoły by w niezwykle ciekawy sposób przedstawić początki naszego miasta. Przewodnik w żołnierskich słowach opowiadał o koszarach, pierwszych wojskowych rozgrywkach sportowych, życiu i zwyczajach panujących wśród żołnierzy stacjonujących na terenach obecnego Legionowa i Jabłonny.
Uczniowie obejrzeli również stałą ekspozycję Muzeum. W rozmowie z przewodnikiem usłyszeli wiele ciekawostek dotyczących architektury miasta czy rodzajów broni jaką posługiwali się ówcześni żołnierze. Warto zaznaczyć, że wspominano także tych, którzy na stałe zapisali się na kartach historii naszego regionu. To, co usłyszeliśmy od przewodnika pozwoliło lepiej poznać nasze Legionowo i okolicę.
Umieszczono: 18.01.2020 r., godz. 20.08