International Day of Persons with Disabilities (Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych)

W dniu 2 grudnia 2019 r. w naszej szkole gościliśmy artystów z Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity. Goście zaprezentowali sztukę Sławomira Mrożka pt. "Męczeństwo Piotra Oheya"..
W dniu 02.12.2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji, podobnie jak w roku ubiegłym gościliśmy uczestników i opiekunów Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity w Legionowie. Spotkanie dla uczniów klas szóstych i siódmych poprowadziła pani kierownik warsztatu, Bożena Półgęsek. Goście zaprezentowali spektakl pt. Męczeństwo Piotra Oheya na podstawie dramatu Sławomira Mrożka.
Po wspaniałym przedstawieniu, którego twórcy i aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami mogliśmy zapoznać się z formami zajęć, w jakich biorą udział uczestnicy warsztatu. Była to forma prezentacji, która pokazała nam jak różnorodne działania podejmują opiekunowie, aby przygotować osoby niepełnosprawne do wypełniania codziennych obowiązków.
Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym gościom za to, że byli z nami, zaprezentowali swoje umiejętności i mogliśmy poznać szeroki wachlarz zajęć, w których uczestniczą. Goście zachwycili nas również radością, którą mieli w sobie oraz utwierdzili w przekonaniu, że piękno jest w różnorodności.
Gazetkę z okazji uroczystości przygotowały p. Magdalena Orczyk i p. Teresa Gajlewicz.
Umieszczono: 04.12.2019 r., godz. 07.35