ZA NAMI IX EDYCJA KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ „POLIGLOTA”

Gratulujemy zwycięzcom.....
Dnia 19 marca 2019r. odbyła się już IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Poliglota”
pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo.
Tego dnia sala widowiskowa w Ratuszu Miejskim gościła 117 uczestników wraz z opiekunami.
Uczniowie prezentowali swoje wokalne zdolności w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz klasy 7-8 szkoły podstawowej i klasa 3 gimnazjum. Wśród wykonawców byli soliści oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.

Młodzi artyści prezentowali piosenki w języku angielskim, hiszpańskim, rosyjskim i francuskim. Jak zawsze konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Wykonawcy dali popis swoich zdolności muzycznych oraz językowych, które oceniło jury z panem Markiem Pawłowicz, solistą tenorem, wykładowcą, instruktorem do spraw artystycznych i muzycznych w Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie, jako członkiem honorowym.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące miejsca:

w kategorii klasy 1-3 szkoły podstawowej – soliści
I miejsce zajęła Vanessa Przebierała, klasa 3A

w kategorii klasy 1-3 szkoły podstawowej – zespoły wokalne
III miejsce zajęły Aleksandra Głowacka i Magdalena Jany, klasa 3A

w kategorii klasy 4-6 szkoły podstawowej – soliści
I miejsce zajęła Zuzanna Mrozowska, klasa 5B

w kategorii klasy 4 – 6 szkoły podstawowej – zespoły wokalne
III miejsce zajęły Zuzanna Mrozowska i Małgorzata Strulak, klasa 5B

w kategorii klasy 7-8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum - soliści
I miejsce zajęła Nikola Przebierała, klasa 7B

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się dnia 18 maja 2018r. w murach Szkoły Podstawowej Nr 3 w Legionowie.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym!

Organizatorzy konkursu

Umieszczono: 31.03.2019 r., godz. 10.04