Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

I b i III c na wycieczce.
Dnia 8 czerwca 2018 r. uczniowie klas I b i III c pojechali na wycieczkę do Legionowa,
aby uczestniczyć w Dniu Otwartym zorganizowanym w Centrum Szkolenia Policji.
Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy powitani przez 2 policjantów i pod ich opieką poruszaliśmy się po ogromnym terenie,
na którym czekało na nas szereg atrakcji przygotowanych przez różne instytucje.

Można było zobaczyć sprzęt pozostający na wyposażeniu nie tylko policji, ale również innych służb mundurowych.
Dzieci obejrzały pokazy m.in. z zakresu tresury psów służbowych, jazdę popisową na koniach policyjnych, techniki jazdy motocyklem służbowym oraz taktyki i techniki interwencji policyjnych.
Ten wyjątkowy dzień urozmaicił także konkurs, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną pod kątem niektórych sprawności policyjnych.
Udział w dniu otwartym był ciekawą formą przybliżenia uczniom realiów pracy policjantów i innych służb.
Był też okazją do dobrej zabawy, czemu sprzyjały liczne atrakcje i niespodzianki.

Program przygotowany przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przy współpracy z innymi służbami mundurowymi był tak bogaty, że nie sposób było w ciągu
3 godzin skorzystać ze wszystkich atrakcji.
Deklarujemy więc już dziś udział w kolejnym Dniu Otwartym CSP w Legionowie.

Wychowawczynie:
Agnieszka Burchart-Piórkowska oraz Edyta Brząkała