Warsztaty plastyczne w ramach Międzynarodowych warsztatów dla młodzieży

.
12 października 2017 r. odbyły się warsztaty plastyczne, w których udział wzięła młodzież z naszej szkoły oraz goście z Czech, Łotwy i Ukrainy. Uczniowie zostali zapoznani przez prowadzące warsztaty: panią Agatę Obłuską i panią Jolantę Jelińską Płoszek z folklorem polskim oraz z wzornictwem związanym z naszą kulturą. Uczestnicy warsztatów poznali min. wzory łowickie, kaszubskie czy podhalańskie wykorzystywane do zdobnictwa wytworów związanych ze sztuka ludową. Każdy wybrał sobie jeden z przygotowanych wzorów i przy pomocy odpowiednich narzędzi przeniósł go na płótno torby. Następnie uczniowie przy pomocy farb ozdobili swe torby wypełniając wzory swoimi zestawami kolorystycznymi.
     W ten sposób powstały unikalne, niepowtarzalne, autorskie torby każdego z uczestników warsztatów.
Umieszczono: 18.10.2017 r., godz. 16.21