LEKCJA O ENERGII W KLASIE 5A

Bądźmy ekologiczni....
W dniu 01.02.2017r. klasa innowacyjna 5a uczestniczyła w lekcji o energii przygotowanej przez uczennice z klasy – Julię Orlińską, Michalinę Bąk i Oliwię Sakowską. Dziewczynki przygotowały prezentację multimedialną, doświadczenia przyrodnicze i krótkie warsztaty dla klasy. Uczniowie podczas lekcji poznali rodzaje i źródła energii. Dowiedzieli się o zasobach energetycznych. Dziewczynki omówiły wady i zalety energii słonecznej i wiatrowej. Uczennice przypomniały klasie sposoby oszczędzania energii oraz zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Przygotowane zostały dwa doświadczenia przyrodnicze – z energii kinetycznej i wodnej. W części warsztatowej każdy z uczniów wykonał swój wiatrak. Lekcja była wspaniała i wiele się od naszych koleżanek dowiedzieliśmy. Była to jedna z lekcji innowacyjnych.
Umieszczono: 01.02.2017 r., godz. 20.38