Szkolenia Rady Pedagogicznej w ZS Nr 3

23 września 2015 r. w Zespole Szkół Nr 3 w Legionowie odbyło się szkoleniowe posiedzenie Rady Pedagogicznej poświęcone „Podnoszeniu kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie doradztwa zawodowego”.
           W szkoleniu wzięli udział dyrektorzy sąsiadujących ze sobą placówek Pani Dyrektor ZS Nr 3 Katarzyna Janicka, Ksiądz Dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich Marek Stachowicz, wicedyrektorzy p. Aldona Mirzejewska, p. Beata Niziołek, p. Agnieszka Filipowicz oraz nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 i Zespołu Szkół Salezjańskich.
      Uczestników Rady Szkoleniowej powitała i przedstawiła harmonogram spotkania Pani Dyrektor Katarzyna Janicka, zaś szkolenie prowadziła pani Barbara Chmielewska specjalistka do spraw doradztwa zawodowego z Ośrodka Szkoleniowego KOWEZI-u.
       Uczestnicy Rady Szkoleniowej pracowali w zespołach zadaniowych. Praca polegała na znalezieniu odpowiedzi na postawione pytania: jakie oczekiwania mają uczniowie i ich rodzice w zakresie wspomagania rozwoju młodych ludzi w celu przygotowania ich do podejmowania odpowiedzialnych i konstruktywnych decyzji związanych z planowaniem własnego rozwoju zawodowego oraz "świadomego wejścia i funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych", a także nad rolą nauczycieli i zadaniami doradcy zawodowego.
          Wszyscy zgromadzeni aktywnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Konstruktywnej pracy towarzyszyła bardzo interesująca i rzeczowa dyskusja.
         Efektem spotkania jest podniesienie świadomości wszystkich uczestników i ogólne przekonanie, iż pracę poświęconą rozwojowi osobowościowemu, w tym zdolności do podejmowania konstruktywnych, odpowiedzialnych decyzji -nawet tych związanych z karierą zawodową, należy rozpoczynać już z uczniami z I etapu edukacyjnego, czyli od uczniów z klas 1- 3 SP.

Umieszczono: 24.09.2015 r., godz. 10.18