Zajęcia w ramach programów profilaktyki antytytoniowej w klasach 0-3 szkoły podstawowej

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, który zawsze przypada na trzeci czwartek listopada, w ramach programów profilaktyki antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas" i "Nie pal przy mnie, proszę" wszyscy wychowawcy klas 0-3 naszej szkoły podstawowej przeprowadzili ze swoimi uczniami zajęcia, których temat brzmiał "Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu - papierosom mówimy "nie"!.

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, który zawsze przypada na trzeci czwartek listopada, w ramach programów profilaktyki antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas" i "Nie pal przy mnie, proszę" wszyscy wychowawcy klas 0-3 naszej szkoły podstawowej przeprowadzili ze swoimi uczniami zajęcia, których temat brzmiał "Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu - papierosom mówimy "nie"! Zajęcia te zostały przeprowadzone w drugiej połowie listopada bieżącego roku. Wychowawcy przeprowadzili ze swoimi podopiecznymi pogadanki na temat negatywnych skutków palenia papierosów. Dzieci dowiedziały się także, co to jest palenie bierne, zostały uświadomione, że takie palenie również szkodzi zdrowiu, i że dym papierosowy zawiera ogromne ilości substancji toksycznych. Wychowawcy przedstawili także uczniom na zajęciach, na czym polega zachowanie asertywne. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że palenie tytoniu szkodzi zdrowiu i nie wynika z niego nic dobrego. Uczniowie wykonywali także plakaty na temat negatywnych skutków palenia papierosów i palenia biernego oraz obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą m.in. negatywnych skutków palenia tytoniu, w tym palenia biernego, którą przygotowała pani Agata Socha koordynator promocji zdrowia w szkole. Plakaty widnieją teraz na korytarzu klas młodszych szkoły podstawowej i możemy podziwiać efekty pracy dzieciaczków pod kierunkiem ich wychowawców.

Umieszczono: 03.12.2015 r., godz. 10.44