Historia ukryta w legendach

Mimo upływu czasu popularność Smoka Wawelskiego nie maleje.
       W ubiegłym tygodniu dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej zapoznały się z historiami ukrytymi w legendach. Uczniowie dowiedzieli się jakie różnice występują pomiędzy bajkami, mitami, legendami i podaniami. Szeroko omawiane były legendy o: „Smoku Wawelskim”, „Królu Popielu”, „O Warsie i Sawie”, „O dzielnej Wandzie” oraz „O Lechu, Czechu i Rusie”. Przy okazji legend dzieci dowiedziały się jakie miasta pełniły dawniej funkcję stolic Polski. W minionym tygodniu powstało także wiele ciekawych prac plastycznych obrazujących bohaterów przeczytanych legend. Wyobraźnię dzieci najbardziej poruszyła postać Smoka Wawelskiego w związku z czym powstało najwięcej jego podobizn. Dzieci poznały także piosenkę o Lajkoniku.
Umieszczono: 08.11.2015 r., godz. 22.46