Owoce jesieni

Jabłka, gruszki, śliwki, ziemniaki, brokuły, pomidory, dynie i marchewki.
Ta godna reprezentacja owoców jesieni była tematem zajęć w minionym tygodniu w świetlicy szkolnej. Każde dziecko uczestniczące w zajęciach świetlicowych miało okazję bardzo dokładnie zapoznać się ze wszystkimi owocami jesieni nie tylko za pośrednictwem ilustracji, opowiadań, wierszy ale także poprzez śpiew i namacalne okazy z okolicznych straganów i sadów. Milusińscy poznali również sposoby przetwarzania owoców jesieni oraz to co z nich powstaje. Była mowa o słodkich dżemach, konfiturach, kompotach oraz sokach. Dzieci mogły wykazać swoją ekspresję na temat owoców i warzyw poprzez prace plastyczne i zajęcia techniczne. Bogatą galerię prac dzieci można podziwiać na stronie internetowej oraz tablicach świetlicy szkolnej.

Umieszczono: 12.10.2015 r., godz. 12.48