Zajęcia w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w naszym gimnazjum

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, który w tym roku przypadł na 19 listopada, w ramach programu profilaktyki antytytoniowej „Znajdź właściwe rozwiązanie” wszyscy wychowawcy klas 1-3 gimnazjum w drugiej połowie listopada przeprowadzili ze swoimi uczniami zajęcia, których temat brzmiał "Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu - papierosom mówimy "nie"!.

Scenariusz tych zajęć i prezentację multimedialną, którą wychowawcy wykorzystali na godzinie wychowawczej przygotowała pani Agata Socha koordynator promocji zdrowia w naszej szkole. Nauczyciele przeprowadzili ze swoimi uczniami pogadanki i dyskusje na temat negatywnych skutków palenia papierosów, w tym palenia biernego. Uczniowie dowiedzieli się, jakie substancje toksyczne i w jak dużej ilości zawiera dym papierosowy. Wychowawcy omówili także z młodzieżą zagadnienia dotyczące zachowania asertywnego. Uczniowie na tej lekcji wykonywali także plakaty na temat negatywnych skutków palenia papierosów, palenia biernego, toksyn w dymie papierosowym oraz asertywnego zachowania. Na koniec zajęć uczniowie zgodnie i stanowczo stwierdzili, że nie warto palić.

Umieszczono: 03.12.2015 r., godz. 11.15