Zajęcia prozdrowotne w klasach 2-3 gimnazjum

w ramach Światowego Dnia Bez Papierosa.
W klasach gimnazjalnych odbyły się profilaktyczne zajęcia prozdrowotne w ramach Światowego Dnia Bez Papierosa. Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Dzień ten stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywnych skutków zdrowotnych. Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów. Skutki wdychania dymu papierosowego obejmują swoim zasięgiem osoby palące, jak i niepalące, tzw. biernych palaczy.
Pamiętajmy, każdy papieros skraca życie o 11 minut.
W Polsce obowiązuje zakaz palenia w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych, zakładach pracy oraz innych pomieszczeniach użytku publicznego, ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci, na przystankach komunikacji miejskiej i w środkach publicznego transportu oraz na dworcach.
Uczniowie w trakcie lekcji obejrzeli prezentację multimedialną - przygotowaną przez p. B. Niziołek, obejrzeli krótki film profilaktyczny o paleniu oraz wykonali plakaty.
Zajęcia w klasach gimnazjalnych przeprowadzili nauczyciele biologii, w klasie 2A p. Beata Niziołek, a w klasach 2B, 3A i 3B pani Paulina Dudek.
Umieszczono: 28.05.2018 r., godz. 15.53