ABCDE Czerniaka

Złote zasady profilaktyki czerniaka..
Na początku marca 2019 r. uczniowie klas: 7A, 7B, 8B, 8C, 3A gimnazjum, 3B gimnazjum wzięli udział w lekcjach poświęconych czerniakowi oraz zasadom jego profilaktyki w ramach współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie i Komitetu Organizacyjnego IV Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Szkoleniowej „Innowacje w Onkologii”.
Na lekcjach uczniowie poznali złote zasady profilaktyki czerniaka, zdobyli umiejętność przeprowadzenia samobadania skóry i różnicowania zmian podejrzanych o charakter nowotworowy ze zwykłymi znamionami na podstawie zasady ABCDE. Dzięki zdobytej wiedzy nastolatkowie stali się ambasadorami akcji w swoich lokalnych środowiskach, zachęcając rodzinę i znajomych do podjęcia niezwykle prostych działań profilaktycznych.
Zachęcamy do obejrzenia materiałów edukacyjnych poświeconych profilaktyce czerniaka (link poniżej) przygotowanych przez Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej

Czerniakowe Abecadło - czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry

Agnieszka Pomaska