Warsztaty chemiczne prowadzone przez naszych gimnazjalistów z klasy 2A

w ramach Dnia Otwartego dla przyszłych uczniów klas czwartych.
22 marca w naszej szkole w ramach Dnia Otwartego odbyły się miedzy innymi zajęcia chemiczne dla przyszłych uczniów klas czwartych. Organizatorem tego przedsięwzięcia była pani Agata Socha – nauczyciel chemii w naszej szkole. W warsztatach pomagali jej uczniowie z klasy 2A gimnazjum. Warsztaty z chemii były też częścią projektu edukacyjnego, który pani Socha realizuje z dwoma grupami uczniów z klasy 2A gimnazjum. Uczniowie z klasy 2A, którzy brali udział w zajęciach dla przyszłych uczniów klas czwartych to: Michał Bogdan, Gabriela Maksimowicz, Julia Matysiak, Kacper Płoski, Magda Prekiel, Adrianna Skrędzelewska, Julia Wasiak, Magdalena Wójtowicz, Inga Żebrowska i Natalia Gawryluk.
Gimnazjaliści wcielili się w rolę nauczycieli i pokazywali młodszym koleżankom i kolegom, w jaki sposób można otrzymać osady oraz jak wykrywamy zawartość białka i skrobi w produktach spożywczych oraz jak badamy odczyn soku z cytryny. Te doświadczenia miały ścisły związek z tematami obu projektów edukacyjnych. Pani Agata na koniec przeprowadziła pokaz efektownych doświadczeń chemicznych. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas trzecich szkoły podstawowej i ich rodziców. Na zajęcia przybyli również uczniowie ze starszych klas naszej szkoły. Zajęcia i dzieci i rodzice przyjęli z dużym entuzjazmem. Na koniec nagrodą za wysiłek dla młodzieży i pani Sochy były gromkie brawa przybyłych gości.
Umieszczono: 28.03.2018 r., godz. 19.16