Ogólnopolski Konkurs Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams” 2017

17 marca 2017r. o godzinie 8.45 ....

17 marca 2017r. o godzinie 8.45 w sali numer 14 spotkało się 14 uczniów z klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-2 gimnazjum, fanów literatury autorstwa J. K. Rowling - serii książek o przygodach Harry'ego Pottera, którzy zmagali się w szkolnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams” 2017, w trakcie których musieli odpowiedzieć na 29 pytań zamkniętych i jedno otwarte.

Celem konkursu jest przede wszystkim propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie literatury ciekawej, zajmującej, a jednocześnie przekazującej pozytywne wartości, m.in. przyjaźni, odpowiedzialności, odwagi oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Do finału konkursu zakwalifikowanych zostanie 16 pierwszych uczniów z listy wyników z każdej kategorii tematycznej, czyli łącznie 64 uczniów z całej Polski (w czterech kategoriach), którzy potwierdzą przybycie na część finałową.  Finały odbędą się w dwóch zamkach: Zamek Gniew (pomorskie), Zamek Moszna (opolskie ).

ZAMEK GNIEW

ZAMEK MOSZNA

05 kwietnia 2017 r. - ogłoszenie listy finalistów na stronie www.zrodlamarzen.pl.

Trzymam bardzo mocno kciuki za naszych uczniów i życzę im powodzenia!
    Umieszczono: 18.03.2017 r., godz. 19.05