Mikołajek (seria książek o rezolutnym chłopcu)

Mikołajek od lat zabawia dzieci na całym świecie, dostarczając im rozrywki i wywołując miliony uśmiechów.
W serii książek stworzonej przez Rene Goscinny'ego (ilustracje Jean-Jacques Sempe) spotykamy zresztą całą paletę postaci, które łatwo zapamiętać.

Początkowo przygody Mikołajka miały być jednorazowo stworzoną historyjką, ale jej popularność przerosła oczekiwania autorów i tak powstały kolejne.
Dziś możemy poznawać je w wielokrotnie wznawianych wydaniach książek (Mikołajek, Rekreacje Mikołajka, Wakacje Mikołajka, Nowe przygody Mikołajka, Nowe przygody Mikołajka. Tom 2, Nieznane przygody Mikołajka).
To świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, którzy chcą wrócić do tych wspaniałych opowiastek.

Jak by to pewnie powiedział Mikołajek No bo co w końcu, kurczę blade! to zdecydowanie seria książek, którą warto znać :)

Więcej o Mikołajku na http://www.mikołajek.pl/index.html