Opowieść o Marii Kownackiej

"Jestem malutki ludzik z plasteliny. Dlatego na imię mi -Plastuś" tymi słowami rozpoczyna się opowieść o szkolnych perypetiach najsłynniejszego ludzika z plasteliny.
         28 września 2016r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w lekcji literackiej o życiu i twórczości Marii Kownackiej. Spotkanie poprowadziła Pani Mariola Pryzwan - autorka książeczki pt.:"Plastusiowa Mama. Wspomnienia o Marii Kownackiej". W trakcie spotkania dzieci poznały bohaterów książeczek Marii Kownackiej: małego plastelinowego ludzika, sympatycznego boćka nazwanego Kajtkiem oraz Rogasia z Doliny Roztoki.
         Pani Mariola pokazała dzieciom ciekawe zdjęcia z życia pisarki oraz przeczytała dzieciom fragmenty książek.

Dziękujemy Pani Marioli za poświęcenie swojego czasu uczniom Zespołu Szkół Nr 3 oraz ciekawą lekcję literacką.

Umieszczono: 28.09.2016 r., godz. 22.57