Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Drodzy czytelnicy z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich chcemy przedstawić artykuł dotyczący praw autorskich..
Drodzy czytelnicy mali i duzi, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich poniżej znajdziecie fragment poważnego artykułu nt. m.in. praw autorskich, z którym warto się zapoznać:

"Obowiązujące prawo autorskie nie jest dostosowane do nowej rzeczywistości, szczególnie zaś do potrzeb nowoczesnej edukacji. W konsekwencji jego regulacje skutecznie ograniczają korzyści, jakie niesie dla edukacji upowszechnienie Internetu. Wyzwaniem dla edukacji jest więc nie tylko wychodzenie poza dotychczasowe ramy w zakresie narzędzi, którymi się posługuje, ale i odnalezienie drogi prawnej, która umożliwi pełne wykorzystanie potencjału wynikającego z rozwoju technologicznego..."

Cały tekst artykułu załączony został w pdf poniżej.

W dalszym ciągu zachęcamy wszystkich do przesyłania tekstów, które powstają podczas zdalnego nauczania. Mogą to być elementy prac domowych bądź prace oryginalne. Ich tematyka może dotyczyć literatury i promocji książki podczas pandemii. Uczniowie, opiekunowie i nauczyciele zainteresowani przesłaniem tekstu proszeni są o kontakt z biblioteką szkoły.
Umieszczono: 23.04.2020 r., godz. 21.13