DYKTANDO AKTYWNYCH - I ETAP

Znamy wyniki I etapu konkursu....

Na stulecie odzyskania niepodległości

Szkoła Podstawowa nr 3 we współpracy z Urzędem Miejskim i Starostwem Powiatowym, już siódmy rok z rzędu, organizuje dla dorosłych mieszkańców Legionowa i powiatu legionowskiego, miłośników i znawców ortografii,” Dyktando Aktywnych”. Coroczne teksty, układane przez nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 3, p. Jadwigę Wojtulewicz, nawiązują do aktualnych wydarzeń miejskich. W tym roku nie mogło być inaczej, a że okrągła rocznica odzyskania niepodległości przyćmiewa nawet najbardziej spektakularne miejskie wydarzenie, tegoroczne dyktando w swej tematyce nawiązuje do tej prześwietnej rocznicy. To również szkolny, a poniekąd i prywatny sposób autorki dyktanda na uczczenie stu lat wolności narodowej. Uczestnicy spodziewali się takiego właśnie tematu, więc przystąpili do pisania z większą ufnością. Spośród piszących do II etapu zakwalifikowały się następujące osoby (kolejność alfabetyczna):

1.     Jasiński Wojciech
2.     Kępista Katarzyna
3.     Maluchnik Agnieszka
4.     Przasnyska Maria
5.     Stachnik Jadwiga
6.     Stępniewski Krzysztof
7.     Stróżyczak- Kos Beata
8.     Wajs Anna
9.     Walicka-Dąbrowska Anna
10.   Żak Małgorzata

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy w najbliższą sobotę, 19 maja, do Urzędu Miasta, godz. 10.00.

Jadwiga Wojtulewicz

Umieszczono: 16.05.2018 r., godz. 22.12