"Cała Polska czyta dzieciom"

21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny..
21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny. To właśnie dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Tym razem postanowiliśmy spędzić go troszkę inaczej. Tego dnia odwiedziła nas Pani Anna Łaniewska - Radna Rady Miasta Legionowo, która w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytała uczniom klasy 3b "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", które znikają wrzucone do pralki? Co się z nimi działo? Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo. Nie tylko książka nawiązała do tematu dnia, ale również Pani Ania włączyła się do akcji zakładając kolorowe skarpetki "nie do pary" jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Bardzo dziękujemy p. Ani za bardzo ciekawe i miłe spotkanie.

Umieszczono: 26.03.2018 r., godz. 09.34