Klasa 1b w bibliotece szkolnej

spotkanie z bibliotekarzem.
W dniu 31.10.2017 roku klasa I b wyruszyła do Biblioteki Szkolnej w Szkole Podstawowej nr 3 w Legionowie. Po przybyciu spotkaliśmy się z pracownikiem Biblioteki – panią Kasią, która rozpoczęła oprowadzanie po Bibliotece. Pani Kasia była strasznie miła. Bardzo ciepło nas powitała. Dzieci w trakcie pobytu w Bibliotece zobaczyły zbiory książek równo ułożone na półkach i posegregowane tematycznie oraz alfabetycznie. Nasi uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się bibliotekarz, jak szanować książki, czy różni się biblioteka od księgarni oraz jak powinniśmy zachowywać się w bibliotece. Dzieci również dowiedziały się, w jaki sposób można zapisać się do Biblioteki oraz wypożyczać i oddawać przeczytane książki. Pani Kasia pokazała nam na komputerze w jaki sposób prowadzi się ewidencję, czyli spis wypożyczanych książek przez Czytelników. W bibliotece możemy znaleźć spokój i ciszę potrzebną nam do dobrego przygotowania się do lekcji, a pani w razie czego pomoże nam swoją wiedzą. Ciekawym wydarzeniem była wypożyczenie wybranej przez siebie książki. Dla wielu uczniów, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały pani Kasi, że niedługo znów ją odwiedzą. Biblioteka to bardzo fajne miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie na jesienny wieczór.

Umieszczono: 02.11.2017 r., godz. 14.48