Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji inauguracji roku szkolnego 2017/2018 - Aktualności -

Strona znajduje się w archiwum.

Warszawa, 1 września 2017 r.

Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa

Dyrektorzy
Szkół i Placówek Oświatowych
województwa mazowieckiego
Nauczyciele, Rodzice
i Uczniowie

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Wierzę, że będzie obfitował w pozytywne doświadczenia i wspaniałe osiągnięcia. To także okres wdrażania dużych zmian w organizacji polskiego szkolnictwa, mających na celu usprawnienie systemu oświaty i podniesienie jakości kształcenia.

Ostatnie miesiące były poświęcone intensywnemu przygotowaniu szkół do realizacji zadań związanych z reformą edukacji. Samorządy przygotowały nową sieć szkół, dostosowując je do zmienionego ustroju szkolnego. Nauczyciele uczestniczyli w szkoleniach zawodowych, dzięki czemu w nowym roku szkolnym będzie możliwa realizacja programu zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego. Dyrektorzy szkół i placówek przygotowali organizację roku szkolnego 2017/2018. Był to duży wysiłek wymagający zaangażowania i za włożoną pracę chciałabym Państwu bardzo podziękować.

Pragnę zapewnić, że tak jak to miało miejsce w pierwszym półroczu, cały czas będziemy wspierać Państwa szkoły i placówki. Już we wrześniu rozpoczynamy kolejny cykl narad z dyrektorami szkół w całym województwie.

Drodzy Uczniowie, mam nadzieję, że po okresie wakacyjnego wypoczynku z zapałem i ciekawością przystąpicie do zdobywania wiedzy. Chciałabym, żebyście jak najlepiej wykorzystali wszystkie szanse, jakie daje Wam szkoła.

Szanowni Rodzice, chciałabym Wam życzyć radości i dumy z osiągnięć dzieci oraz dobrej współpracy ze szkołą. Aby ułatwić orientację w zmianach związanych z reformą edukacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalnie dla Was informator, zawierający najważniejsze kwestie dotyczące organizacji roku szkolnego.

Nauczycielom i pracownikom oświaty życzę wielu wspaniałych osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych. Wierzę, że dzięki Państwa zaangażowaniu uczniowie będą z powodzeniem realizować swoje pasje oraz zdobywać nowe umiejętności.

Niech nadchodzący rok szkolny 2017/2018 będzie dla wszystkich udany i pełen sukcesów!

Mazowiecki Kurator Oświaty
/-/
Aurelia Michałowska

Data publikacji 01.09.2017