Święto Szkoły

Święto szkoły to święto wszystkich, którzy tę szkołę tworzą - dyrektora, wicedyrektorów, nauczycieli, uczniów, rodziców....
       Prawdziwe święto to takie, kiedy uczestnikom świecą się oczy z radości, a dobry nastrój pozostaje na długo, zarówno u widzów, jak i u niosących radość-artystów. Nie inaczej było podczas rocznicy nadania Gimnazjum Nr 3 imienia Janusza Kusocińskiego, która odbyła się 25 maja.
       Uroczystość, doskonale przygotowana, wprawiła w niezwykle odświętny nastrój grono pedagoogiczne, zaproszonych gości, rodziców i uczniów. Naprawdę wszyscy czuli, że to dzień wyjątkowy. Zadbali o to nauczyciele przygotowujący uroczystość, Dyrektor Szkoły i wreszcie młodzi artyści, którzy swymi występami uświetnili całość.
      Zaprezentowano osiągnięcia szkoły w postaci wręczenia dyplomów laureatom konkursów organizowanych przez nasz Zespół Szkół Nr 3, konkursów znaczących, pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowa, p. Romana Smogorzewskiego, a także laureatów "Dyktanda Aktywnych", dyktanda dla dorosłych mieszkańców miasta i powiatu, które, wespół z Urzędem Miasta i Starostwem Powiatowym, organizujemy już po raz szósty. Wszystkim laureatom gratulował p. Roman Smogorzewski i Starosta Powiatu - p. Robert Wróbel. Dla zwycięzców, ale nie tylko, śpiewali utalentowani uczniowie, a p. Anetta Ostrowska zaprezentowała spektakl - bajkę terapeutyczną w wykonaniu uczniów klasy 3a gimnazjum.
      Na gości, nauczycieli i pracowników szkoły czekał mały, ale słodki, w dosłownym i przenośnym znaczeniu, poczęstunek. Miłe wrażenia i dobry nastrój na pewno pozostaną na długo.
Umieszczono: 26.05.2017 r., godz. 09.02