dziennik elektroniczny

Nr PESEL na legitymacji szkolnej

Niektórzy pracownicy ZTM oraz kolei już egzekwują wpis numeru PESEL
na legitymacjach szkolnych
(stare druki tego nie zawierały!)

Wszystkich uczniów zapraszamy do sekretariatu szkoły w celu uzupełnienia wpisu numeru PESEL do legitymacji szkolnej!

Od dnia 23 stycznia 2015 r. obowiązuje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 grudnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2015 r., poz. 23). Określono w nim nowy wzór legitymacji szkolnej uczniów i słuchaczy wszystkich typów szkół. Najważniejszą zmianą w nowych wzorach legitymacji jest wprowadzenie wymogu wpisywania numeru PESEL.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 października 2002 r. w sprawie rodzajów dokumentów poświadczających uprawnienia do korzystania z ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (tekst jedn.: Dz. U. z 2014 r., poz. 1737 ze zm.), jedynym dokumentem poświadczającym uprawnienia uczniów do korzystania z ulgi przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego w pociągach osobowych, pospiesznych i ekspresowych, na podstawie biletów jednorazowych jest ważna legitymacja szkolna.

Ze względu na zbliżający się okres wyjazdów wakacyjnych Kuratorium Oświaty w Warszawie w załączeniu przekazuje pismo Urzędu Transportu Kolejowego dotyczące ustawowych ulg przy przejazdach środkami transportu publicznego i wymaganych dokumentów potwierdzających ww. uprawnienia.

ul. Al. Jerozolimskie 32
00-024 Warszawa

Pismo Urzędu Transportu Kolejowego dotyczące ustawowych ulg przy przejazdach środkami transportu publicznego i wymaganych dokumentów.

Bannerki

Ministerstwo Edukacji Narodowej Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie Mazowiecki Kurator Oświaty Miasto Legionowo