dziennik elektroniczny

Szkolny Festiwal 2.0 - podsumowanie

Festiwal odbył się 5 czerwca 2012 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 3 w Legionowie. Na widowni zasiedli uczniowie wszystkich klas Gimnazjum Nr 3 w Legionowie. Uroczystość odbyła się w ramach imprez połączonych: Dzień Szkoły Bez Przemocy i Szkolny Festiwal Projektów Szkoły z Klasą 2.0. Dzień ten był dla uczniów bardzo urozmaicony:

na początku odbyło się spotkanie z przedstawicielką policji związane ze zbliżającym się EURO 2012 – jak powinien zachowywać się kibic (w tym prezentacja filmu edukacyjnego dla młodzieży „Kibic”)
kolejnym etapem był bluesowy koncert profilaktyczny (1,5 godzinny) „Dobre wybory” ukierunkowany na profilaktykę młodzieży
trzecim etapem był Szkolny Festiwal Projektów w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0, gdzie zaprezentowano projekty realizowane przez uczniów Gimnazjum Nr 3
ostatnim wydarzeniem dnia był Szkolne Mistrzostwa w Piłkę Nożną, do którego zgłosiło się 10 drużyn (reprezentacje klas)

W organizację dnia zaangażowani byli nauczyciele związani z programem, oraz pedagog szkolny i nauczyciele wychowania fizycznego. Poza zaproszonymi, wymienionymi wyżej osobami związanymi z organizacją dnia oraz całym gronem pedagogicznym, zaproszeni byli również rodzice. Niestety prezentacja projektów odbyła się w godzinach 11.50 – 12. 40 i zaproszeni rodzice nie przybyli na to wydarzenie.

W ramach prezentacji poszczególnych projektów występowały grupy uczniów odpowiedzialnych za to zadanie i przybliżały gronu szkolnemu swoje działania (prezentacje multimedialne). Szczegóły ich wystąpień zawarte są w opisach poszczególnych nauczycieli. Nie obyło się oczywiście bez wpadek ze strony uczniów, ale wszystko było przyjmowane na wesoło przez społeczność szkoły. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała bardzo gorąco wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektów, doceniając ich pracę oraz jej efekty.

A na przyszłość… jeszcze bardziej wyeksponować to wydarzenie w życiu szkoły i rozpropagować je poprzez zaproszenie lokalnych mediów. Ponadto pracować z uczniami, aby oni w pełni korzystali z zapisów w KODEKSIE 2.0, a nie traktowali go jako jednorazowego wydarzenia zapominając bardzo szybko zarówno o obowiązkach z niego wypływających, jak i (co najbardziej mnie zdziwiło) nowo nabytych prawach w szkole.

im. Janusza Kusocińskiego w Legionowie
ul. Władysława Broniewskiego 7,
05-120 Legionowo
tel. (22) 774-55-29