dziennik elektroniczny

I miejsce uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w II Międzyświetlicowym Turnieju Wiedzy „Wiem wszystko”

20 maja 2013 roku przedstawiciele klas I-III „NASZEJ TRÓJECZKI”, pod opieką p. Iwony Kraśniewskiej, wzięli udział w Międzyświetlicowym Turnieju Wiedzy „Wiem wszystko”, pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo Pana Romana Smogorzewskiego. Turniej odbył się w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 w Legionowie.
Klasy pierwsze reprezentował Staś Nowotarski (1b), klasy drugie – Wiktoria Skiścim (2a), a klasy trzecie – Szymon Zglinicki (3b). Naszym reprezentantom towarzyszyli kibice, którzy wspierali dzielną drużynę „Trójeczki” w walce o punkty dla szkoły (Dominika Deplewska – 1a, Julia Kochanek – 1a, Patrycja Karolewska – 2a, Julia Krzyżek – 2c, Karolina Olewnik – 2c). Dziewczynki były wspaniałe. Dopingowały uczestników Turnieju okrzykami typu:
„Wiesz to Ty, wiem to ja, że Trójeczka wygrać ma!”
„Wasz wysiłek doceniamy, ale dzisiaj MY wygramy!”
Tak to bywa, tak to jest, że Trójeczka górą jest!”
„Czy wygramy, czy przegramy, to i tak się nie poddamy!”

Turniej obejmował wiadomości oraz umiejętności zawarte w podstawie programowej edukacji wczesnoszkolnej. Zawierał on treści przyrodnicze, matematyczne, polonistyczne, przysłowia, zagadki oraz zadania muzyczne i zręcznościowe. Turniej, w którym wzięliśmy udział składał się z siedmiu konkurencji:
„Prawda, czy fałsz”
„Kto pierwszy, ten lepszy”
„Losowanie”
„Jak najwięcej”
Jaka to melodia”
„Rozsypanka”
„Konkurencje zręcznościowe”.
Walczyliśmy w Turnieju od początku do końca o każdy, nawet najmniejszy punkt. Wygraliśmy, pokonując pięć innych szkół. Pierwsze miejsce dla naszych uczniów to najlepsza nagroda za trud pracy, jaką włożyli przygotowując się do tego Turnieju.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku także udowodnimy, że jesteśmy „NUMER JEDEN”.

im. Janusza Kusocińskiego w Legionowie
ul. Władysława Broniewskiego 7,
05-120 Legionowo
tel. (22) 774-55-29