dziennik elektroniczny

V rocznica nadania imienia

26 maja 2012

Dnia 26 maja 2012 r. Gimnazjum Nr 3 w Legionowie obchodziło piątą rocznicę nadania szkole imienia znanego sportowca Janusza Kusocińskiego. Dzień ten został ustalony jako Święto Szkoły dla całego Zespołu Szkół Nr 3.

W tym dniu odbyły się uroczystości, w których uczestniczyła cała społeczność szkolna. Obchody, swoją obecnością, uświetnili przybyli goście: Prezydent Miasta Legionowo - pan Roman Smogorzewski i poseł na Sejm - pan Zenon Durka, również dyrektorzy legionowskich szkół, ksiądz Marek Karwacz z Parafii św. Jana Kantego oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Obecny był również pan Marek Kowara, który sprawował funkcję kierownika budowy placu zabaw, jaki powstał na terenie placówki, a którego oficjalne otwarcie miało miejsce podczas uroczystości szkolnych.

W związku z tym, że szkole patronuje wybitny sportowiec , jakim niewątpliwie był Janusz Kusociński – biegacz okresu międzywojennego, w szkole nie brakuje uczniów uprawiających sport i wykazujących talent w tej dziedzinie. Imprezę uświetniły pokazy sportowe w wykonaniu zarówno uczniów z gimnazjum, jak i szkoły podstawowej. Wzbudziły one ogromny entuzjazm wśród publiczności. Ogromnym aplauzem nagrodzono również występy wokalne w wykonaniu uczennicy klasy trzeciej gimnazjum oraz wzruszający pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu pary zawodowych tancerzy, znanych z programu „Jaka to melodia”.
W doskonałym nastroju rozpoczęto również bardzo miłą część uroczystości, jaką było podsumowanie konkursów, organizowanych w naszej szkole, dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Legionowo. Były to konkursy rozwijające umiejętności językowe gimnazjalistów: Konkurs Ortograficzny oraz Konkurs Języka Angielskiego „Enjoy English”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, wartościowe nagrody i zasłużone brawa.
W szkole podstawowej również uczy się wielu zdolnych uczniów. Dla nich były organizowane konkursy o zasięgu szkolnym. Wręczono nagrody książkowe za tytuł „Małego Mistrza Ortografii” oraz za zwycięstwo w interdyscyplinarnym konkursie wiedzy „Sowa Mądra Głowa”.

Następnie, wszyscy obecni udali się w kierunku nowego placu zabaw. Dyrektor szkoły, p. Joanna Bieńko, wspólnie z panem Prezydentem, dokonali przecięcia wstęgi, co miało symbolizować oficjalne oddanie placu do użytkowania. Przybyły ksiądz poświęcił miejsce, życząc dzieciom bezpiecznej i dobrej zabawy. Na to tylko czekali najmłodsi członkowie społeczności szkolnej. Rozpoczęły się radosne harce na placu zabaw.
Szkolny dorobek można było podziwiać nadal, zwiedzając szkołę, oglądając przygotowaną prezentację multimedialną, wystawy prac uczniowskich i kronikę szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia wydarzenia w galerii zdjęć.

im. Janusza Kusocińskiego w Legionowie
ul. Władysława Broniewskiego 7,
05-120 Legionowo
tel. (22) 774-55-29