dziennik elektroniczny

Święto szkoły - IV rocznica nadania imienia Gimnazjum nr 3

Święto szkoły jest ważnym wydarzeniem w życiu każdej społeczności uczniowskiej. Nie inaczej było i teraz z odbiorem uroczystości zorganizowanej już po raz czwarty w Zespole Szkół Nr 3 w Legionowie. 26.05.2011 odbyły się rocznicowe obchody nadania szkole (Gimnazjum nr 3) imienia Janusza Kusocińskiego. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Pan Piotr Zadrożny Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo, Pan Janusz Klejment Przewodniczący Rady Miasta Legionowo, Pani Elżbieta Pazio Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, ks. Prałat Lucjan Szcześniak z Parafii św. Jana Kantego, Pan Grzegorz Gutkowski Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Pan Jan Skakluk Prezes Klubu Biegacza „Pimar”, ks. Marian Nycz Dyrektor Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego, Pani Małgorzata Sujak Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2, Pani Bogusława Kozak Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 7 oraz Pani Marta Wiśniewska „Mandaryna” i jej siostra Pani Małgorzata Mandrykiewicz.
Dla uświetnienia postaci swego patrona szkoła rokrocznie organizuje imprezy sportowe i konkursy pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego. Również w tym roku nagrodzono licznych zwycięzców. Otrzymali oni puchary, dyplomy i wyróżnienia z rąk Prezydenta.

W V Mityngu Lekkoatletycznym Szkół Gimnazjalnych organizowanym przy współudziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Klubu Biegacza „PIMAR” w klasyfikacji ogólnej zwycięzcami zostali:
I miejsce – Gimnazjum Salezjańskie – 156 pkt.
II miejsce – Gimnazjum nr 4 – 126 pkt.
III miejsce – Gimnazjum nr 3 – 124 pkt.
Szczegółowe wyniki rozgrywanych konkurencji podane są na stronie szkoły w aktualnościach i galerii zdjęć z imprezy.
W tym roku Zarząd Klubu Biegacza” PIMAR” przyznał wyróżnienia uczniom za wartościowe wyniki w konkurencjach biegowych uzyskane podczas tegorocznego mityngu. Otrzymali je Aleksandra Kordus i Sebastian Kowalski z Gimnazjum Salezjańskiego.
Przyznał także wyróżnienia dla szkół. I tak Gimnazjum Salezjańskie otrzymało puchar za wartościowe wyniki w konkurencjach biegowych.
Gimnazjum nr 3 otrzymało puchar za popularyzację lekkoatletyki jako królowej sportu.
Jak wiadomo, zanim Janusz Kusociński zaczął biegać, grał w piłkę nożną. Dziś cieszy się ona wśród młodzieży dużą popularnością. W związku z tym Gimnazjum nr 3 wyszło naprzeciw oczekiwaniom uczniów i przeprowadziło Turniej Piłki Nożnej, także po patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Zwycięzcami zostali:
W kategorii piłka nożna dziewcząt
I miejsce – Gimnazjum nr 2
II miejsce – Gimnazjum nr 3
W kategorii piłka nożna chłopców
I miejsce – Gimnazjum nr 4
II miejsce – Gimnazjum Salezjańskie
III miejsce – Gimnazjum nr 3
Szkoła zorganizowała także konkurs języka angielskiego „ ENYOY ENGLISH” również pod patronatem Prezydenta naszego miasta, p. Romana Smogorzewskiego. Laureatami zostali:
I miejsce – Adrianna Smolarek z Gimnazjum Salezjańskiego,
II miejsce – Dawid Łepkowski z Gimnazjum Salezjańskiego,
III miejsce – Klaudia Końska z Gimnazjum nr 4.
Nagrodzono także laureatów Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Najbardziej poprawnie pod względem ortograficznym piszą:
I miejsce – Julita Końska z Gimnazjum nr 2,
II miejsce – Anna Gerek z Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym,
III miejsce – Marcin Jarosz z Gimnazjum nr 4.
Wręczono także liczne nagrody uzyskane przez uczniów w konkursach o zasięgu szkolnym, zarówno w obszarze gimnazjum, jak i szkoły podstawowej.

Uroczystość została wzbogacona o atrakcyjną część artystyczną, m.in. występy uczniów przygotowanych przez Martę Wiśniewską – „Mandarynę”. Pokaz akrobatyczny chłopców pod kierunkiem nauczyciela wych. fizycznego Tomasza Kuracha wzbudził równie gorący aplauz. „Przerywnikami” były recytacje wierszy napisanych przez uczniów na cześć patrona, pokazy taneczne młodszych i starszych, popisy wokalne.

Było co oglądać, komu kibicować, kogo oklaskiwać. Czekamy na równie atrakcyjną uroczystość w przyszłym roku szkolnym, będzie to rocznica okrągła, bo piąta, nadania szkole imienia.

im. Janusza Kusocińskiego w Legionowie
ul. Władysława Broniewskiego 7,
05-120 Legionowo
tel. (22) 774-55-29