dziennik elektroniczny

"Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa"

Moją ulubioną książką jest "Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa". Poleciła mi ją siostra Natalia, która przeczytała ją 3 razy. Jest to książka przygodowa, jednak zawiera elementy fantastyki. Tą książkę napisał Rafał Kosik. Oprócz cyklu "Felix, Net i Nika" opublikował również powieści science fiction dla dorosłych. Bohaterami są Felix Polon, Net Bielecki i Nika Mickiewicz - warszawscy gimnazjaliści, którzy pojechali razem nad polskie morze. Akcja rozpoczyna się już na pierwszych stronach książki, kiedy przyjaciele spotykają na szkolnym korytarzu przerośniętą rosiczkę. Następnie zostają zawieszeni w prawach ucznia. Jednak horrorystyczne motywy zaczynają się na ok. 140 stronie, kiedy bohaterowie zauważają tajemnicze zjawy. Potem wszystko zaczyna się komplikować tak więc czytelnikowi trudno oderwać się od lektury książki. Ta książka bardzo mnie zaciekawiła. Polecam ją dzieciom w moim wieku, ale również starszym.

Marysia Rachuba, klasa 3a

im. Janusza Kusocińskiego w Legionowie
ul. Władysława Broniewskiego 7,
05-120 Legionowo