dziennik elektroniczny

Aktualności

Spotkanie autorskie z pisarką literatury dziecięcej Panią Małgorzatą Strzałkowską

Data umieszczenia:

We wtorek 2 czerwca klasa 1c i 3a Szkoły Podstawowej pojechała do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie na spotkanie z panią Małgorzatą Strzałkowską – znaną i lubianą pisarką, poetką i ilustratorką "łamiących języki" książek dla dzieci.

Młodzi czytelnicy z uwagą słuchali opowieści Pani Małgorzaty o bohaterach jej książeczek, twórczości, ilustracjach, inspiracjach i o dawnych czasach. Nie zabrakło też morałów, wartości i rad jakimi w życiu trzeba się kierować.

To wartości wpływ największy na uczynki nasze mają,
są powodem naszych działań i wszystkiemu sens nadają.
A więc dbajmy o wartości i pilnujmy należycie,
byśmy zawsze w zgodzie z nimi budowali nasze życie.

Małgorzata Strzałkowska

Nie zabrakło też lekcji z "części mowy". Pani Małgorzata w sposób przystępny i przyjemny przełożyła nam zawiłości gramatyczne i stylistyczne. Każdemu utrudzonemu uczniowi polecamy lekturę "Części Mowy czyli wierszowany samouczek nietypowy", która w mistrzowski sposób pomoże zrozumieć, uporządkować i zapamietać zagadnienia gramatyczne.

Autorka zachecała uczniów do czytania, rozwijania wyobraźni oraz siała ducha patriotyzmu z pomocą wiedzy historycznej oddzianej w misterium ciekawostek.

Na koniec spotkania dzieci mogły kupić książeczkę i otrzymać autograf.

Spotkanie okazało się dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą.

im. Janusza Kusocińskiego w Legionowie
ul. Władysława Broniewskiego 7,
05-120 Legionowo
tel. (22) 774-55-29