SZKOLENIE Z I POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ DLA RODZICÓW

.
W dniu 23.05.2016r. odbyło się szkolenie dla chętnych rodziców z I pomocy przedmedycznej. Zajęcia przeprowadził pan Łukasz Ciasnocha. Szkolenie odbyło się w ramach Miejskiego Programu Promocji Zdrowia „Upowszechnianie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w ratowaniu życia na terenie gminy miejskiej Legionowo”. Uczestnicy szkolenia poznali podstawowe zabiegi resuscytacyjne, jak ocena bezpieczeństwa, przytomności poszkodowanego, udrożnienie dróg oddechowych. Na fantomie rodzice mieli okazję wykonać RKO. Rodzice zapoznali się również z postępowaniem podczas krwawienia, zranienia, zadławienia, złamania, omdlenia, zasłabnięcia, oparzenia, czy porażenia prądem. Pamiętajmy- udzielając pierwszej pomocy poszkodowanemu, dbajmy o nasze bezpieczeństwo.
Umieszczono: 25.05.2016 r., godz. 14.24